4 minuten lezen

Verhalen delen, verandering brengen

Loes werkman & Barbara Santos Korte
Hoe is het om als vrouw in de techsector te werken? Voor software engineers Loes Werkman en Barbara Santos Korte is het een bijzondere reis geweest. Bij Deloitte en binnen het Women’s Network vonden zij een plek waar ze zichzelf kunnen uitdagen, professioneel én persoonlijk groeien en bijdragen aan een cultuur die inclusie en innovatie belangrijk vindt.
Vrouwen in tech staan nog steeds voor veel uitdagingen, toch ervaren Loes en Barbara Deloitte als inclusiever dan andere plekken waar ze gewerkt hebben. Hier maken gesprekken over diversiteit en inclusie echt onderdeel uit van de cultuur. “Op de eerste dag bij Deloitte staat gelijkheid en diversiteit direct centraal. Heel verfrissend”, vertelt Barbara. Loes vult aan: “Er is hier veel bewustzijn rond inclusie, met een sterk verantwoordelijkheidsgevoel en een echte drive om te verbeteren.”

Gevraagd naar hun advies voor vrouwen die in tech willen starten, hoeven ze niet lang na te denken. “Kijk niet alleen naar wat jij een bedrijf kunt brengen, maar sta ook stil bij wat een bedrijf jou te bieden heeft. Sluiten hun kernwaarden aan bij die van jou? Kun je daar leren wat je wilt leren? Het is net zo belangrijk dat het bedrijf goed bij jou past als jij bij het bedrijf”, zegt Loes. “Zelfvertrouwen is de sleutel”, vult Barbara aan. “Managers hebben veel invloed op je prestaties, ontwikkeling en zelfvertrouwen. De verkeerde manager kan je aan jezelf laten twijfelen. Daarom is het zo belangrijk om samen te werken met leiders die je inzet zien en je stimuleren om te groeien.”

“Stel vragen over de kernwaarden van een bedrijf. Zorg dat het bedrijf net zo goed bij jou past als jij bij het bedrijf.”

Loes Werkman | Software Engineer

Liefde voor programmeren

Beide vrouwen ontdekten tijdens hun studie hun liefde voor programmeren – aangetrokken door de creativiteit en het probleemoplossend vermogen dat coderen vraagt. Na verschillende paden te hebben verkend, kwamen ze bij Deloitte terecht, op zoek naar groei, uitdagende projecten en een cultuur van samenwerking. “Toen ik bij Deloitte begon, zocht ik een plek om te ontwikkelen door diverse en complexe projecten met hoge kwaliteitsstandaarden en inspirerende collega’s”, vertelt Loes. “Coderen was mijn comfortzone, maar netwerken mijn zwakke punt. Deloitte leek de perfecte leerschool en dat bleek het ook! Nu geniet ik net zoveel van contact met collega’s als van het aanpakken van programmeervraagstukken.” Voor Barbara, die vanuit Brazilië naar Nederland verhuisde, bood Deloitte stabiliteit en de kans om in een nieuwe omgeving te groeien. “Ik zag een plek waar ik lange termijn kon ontwikkelen en onderdeel kon zijn van iets groters”, zegt ze. Inmiddels werkt ze als backend developer en team lead, waar ze niet alleen zelf verder leert, maar ook met veel plezier junior collega’s begeleidt.

De waarde van community

Een belangrijk onderdeel van hun reis bij Deloitte is het Women’s Network. Dit netwerk biedt een platform om ervaringen uit te wisselen, elkaar te inspireren en van elkaar te leren. Voor Loes werd het een plek waar ze kon leren hoe anderen met uitdagingen omgaan. “Als we ergens tegenaan lopen, zakelijk of privé, is het geruststellend te weten dat er een community is waar we terecht kunnen voor advies”, noemt ze. Barbara vond steun bij het netwerk toen ze zich voorbereidde op een promotie. Ze volgde een female leadership training waarin ze praktische tools kreeg en ervaringen kon delen. “Het was ontzettend waardevol om echte situaties te oefenen en te leren van anderen die vergelijkbare uitdagingen hadden meegemaakt”, zegt ze. “Aan het begin van mijn carrière had ik vaak het gevoel dat ik mezelf meer moest bewijzen dan mijn mannelijke collega’s. Maar toen ik team lead werd, merkte ik dat mensen me minder in twijfel trokken.”

“Zelfvertrouwen is essentieel. Wanneer je technische vaardigheden combineert met natuurlijke soft skills en zelfvertrouwen, ben je een waardevolle aanwinst voor elk team.”

Barbara Santos Korte | Software Engineer

Anderen laten zien en horen

Loes en Barbara zien het Women’s Network als een belangrijke bijdrage aan een inclusieve werkomgeving, waar iedereen zich gezien en gehoord voelt. Volgens hen zijn openheid en elkaar steunen essentieel om positieve verandering te realiseren – niet alleen bij Deloitte, maar in de hele techsector. “Kwetsbaarheden en persoonlijke uitdagingen delen in je team laat zien dat je net zo menselijk bent als je collega’s”, zegt Barbara. “Mensen waarderen dat en raken erdoor geïnspireerd om hetzelfde te doen.” Beide vrouwen bekijken de toekomst optimistisch. Ondertussen blijven ze zich inzetten voor een techsector waarin iedereen zich gewaardeerd voelt. Door hun verhaal te delen, laten Loes en Barbara zien dat openheid, verbinding en samen groeien de motor zijn achter belangrijke verandering.

4 minuten lezen

'Te westers om Aziatisch te zijn en te Aziatisch om westers te zijn'

Connect your future to deloitte